Akné tipy

Rádi bychom zde shromažďovali užitečné tipy a rady, které nám všem mohou pomoci v nelehkém boji s akné. Přidejte se a sdílejte své zkušenosti na naší diskusi nebo na stránkách Facebooku.

  1. Chtěli byste vyzkoušet benzoyl peroxid, adapalen nebo i Roaccutane, na který potřebujete v Čechách lékařský předpis? Pokud cestujete do zahraničí, zeptejte se tam v lékárně. Je obvyklé, že zevně aplikované léky na akné jsou v zahraničí volně prodejné. Osobně jsem vše bez problémů koupila v Dominikánské republice. V Belgii je například volně prodejný benzoyl peroxid Benzac. Oslovte třeba i své známé, kteří jedou na dovolenou a dejte jim seznam s sebou, lépe je vždy také uvést název účinné látky, názvy výrobků se totiž mohou v různých zemích lišit.

  2. Uvádí se, že při akné je vhodné zvýšit přísun vitamínů A, E, C a také Zinku.

  3. Spolu s vysokými dávkami vitamín B5 se doporučuje užívat také vitaminy B-komplexu. Především pak dva nejdůležitější niacin (B3) a biotin (B7). Biotin pomáhá při střebávání B5. Je také klíčovým prvkem při odbourávání mastných kyselin z těla. Vysoké dávky B5 mohou způsobit nedostatek jiných vitaminů skupiny B.

  4. Při léčbě akné můžete používat místo krému v tenké vrstvě, a to i jako podklad pod make-up, obyčejnou kalciovou mast (Calcium pantothenicum 30g). Koupíte ji v lékárně, doporučuji vyzkoušet jiné výrobce než Zentivu (ta má vyšší cenu a mastnější konzistenci), osobně mi nejlépe vyhovuje ta od firmy Galmed.

  5. Při léčbě Roaccutanem, ale i při jiných léčbách vysušujících pokožku, velice dobře působí čistý jojobový lej. Nebojte se, neucpává póry, velice dobře se vsakuje a eliminuje červené skvrny a podráždění.

  6. Aknecolor krémpasta, koupíte v lékárně bez lékařského předpisu. Dermatologicko-kosmetický přípravek k zevnímu použití na léčbu akné, dobře kryje a léčí zároveň.